بازیابی کلمه عبور؟
 
  دوره آموزشي مديريت بحث و جلسات دانلود بروشور محصول

جلسه‌ چه رسمي و چه غير رسمي، معمولی ترين نوع برقراري ارتباط در محيط كار است. جلسه‌ ممكن است در يك راهرو، كنار ماشين كپي يا به شكل رسمي تر، در يك اتاق ويژة جلسه برگزار شود. اما به هر حال، هر نوع جلسه اي يك ديدار و ملاقات گروهي است؛ ملاقات افراد متعدد با یکدیگر كه در كنار هم و براي يك هدف مشترك جمع شده اند.

در مورد ضايع کردن وقت در جلسه، بسیار نوشته و گفته شده است. به طور معمول، كساني كه زمان هاي خويش را در جلسه هاي مختلف صرف مي كنند مي گويند كه تعداد جلسه ها زياد است، بيشتر افرادي كه دعوت مي شوند چندان تناسبي با نوع جلسه ندارند، ادارة جلسه‌ به صورت نامناسبي صورت مي گيرد و همچنين جلسات‌ خيلي طولاني مي شوند. از نظر آماری به طور متوسط هر مديري در هفته 10 ساعت از وقت خود را در جلسه می گذراند و 90 درصد مديران مي گويند كه نيمي از وقت اين جلسه ها، ضايع مي شود. به عبارت ديگر برای هر شخص، اين زمان تلف شده حدود 5 ساعت در هفته و 240 ساعت در سال است!

با این اوصاف، چه ضرورتي براي تشکيل جلسه وجود دارد؟ آيا بدون تشکيل جلسه نمي توان کار مورد نظر يا مأموريت سازمان را انجام داد؟ بهتر است بگوييم بعيد به نظر مي رسد که در سازماني بدون تشکيل جلسه بتوان فعالیت ها را راهبرد نمود. تشکيل جلسه در سازمان ها اجتناب ناپذير است و ادارة جلسه يكي از شاخص ترين و پر‌چالش ترين وظايف هر مدير است و تسلط بر تکنیک های آن می تواند گام مهمی در استفاده بهینه از زمان با ارزش مدیران، در راستای پیشبرد اهداف سازمان باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر، بروشور دوره را دانلود نموده و یا با شماره تلفن 22636128-021 تماس حاصل فرمائید
دانلود بروشور محصول

Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.