بازیابی کلمه عبور؟
 
  دوره آموزشي مهندسي طراحي ذهن (مديريت مدل هاي ذهني) دانلود بروشور محصول

مهندسی ذهن چیست؟ مهندسی ذهن؛ آشنایی با کارکرد و ساختار ذهن هوشیار و ناهوشیار و بهره‌برداری بهینه از توانایی‌های شگفت‌انگیز آن‌هاست. مهندسی ذهن، طراحی و مدیریت ذهن برای رسیدن به هدف‌های معین است. مهندسی ذهن، نمایانگر یک قدرت عظیم و شگفت‌انگیز در ذهن است و آن قدرت، توانایی ذهن آدمی در تطبیق واقعیت‌ها و جهان بیرونی با پروژه‌ها و طرح‌های ثبت شده در آن است.

اصل مهم مهندسی ذهن این است که واقعیت های بیرونی در تمامی جنبه‌هایش انعکاس طرح‌های ذهنی بشر است. به قول هگل: «ذهن واقعیت می‌شود». بنابراین خلاقیت در تصویرسازی‌های ذهن به خلاقیت در مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی و تولیدی منجر می‌شود. بدون کارآمدی و خلاقیت در مدیریت ذهن، نمی‌توان انتظار نهادینه شدن مدیریت علمی در سازمان‌های آموزشی و صنعتی و اداری را داشت.

محورهای اصلی مهندسی ذهن برای خلاقیت همه جانبه عبارتند از: 

1) ارتباط با واقعیت های بیرونی

2) پذیرش و جذب پیام های گوناگون محیط درونی و بیرونی

3) پردازش اطلاعات و داده ها بر اساس مفید بودن و تناسب با نظامِ اطلاعاتی ذهن

4) گزینش داده­ها و خلق تصویرهای ذهنی مطلوب

5) ارسال تصاویر به صورت فرمان به ناهوشیار برای اجرا در واقعیت

بنابراین مقوله‌هایی چون ادراک و تفسیر پدیده‌ها و نیازها، ارزیابی خوب و بد یا درست و غلط و یا مفید و غیرمفید بودن آن‌ها و گزینش و تصمیم‌گیری نهایی برعهده‌ی ذهن هوشیار است. اصل و قاعده‌ی مهم این است که هیچ تصویری بدون تصمیم‌گیری نهایی ذهن هوشیار وارد سیستم نخواهد شد و ذهن هوشیار با سه کلید (توجه، هیجان و تکرار) تصویرهای دل‌خواه را می‌آفریند. محرک‌ها و پیام‌هایی که مورد توجه و گزینش ذهن هوشیار قرار نگیرند نمی‌توانند کوچک‌ترین تاثیری بر ساختار ذهن داشته باشند. نتیجه‌ی این اصل این است که خروجی‌های ذهن انسان مثل میزان خلاقیت، شادی و موفقیت و سلامتی و نوع ارتباط کاملا وابسته به ورودی‌های آن یعنی پردازش اطلاعات و تصویرسازی ذهن هوشیار است. بنابراین، مهندسی ذهن یعنی مهارت تنظیم و آفرینش تصویرهای لازم برای رسیدن به محصولات مطلوب و مرغوب و مورد انتظار.


برای کسب اطلاعات بیشتر بروشور را دانلود نموده و یا از طریق شماره تلفن 22636128-021 با کارشناسان شرکت آرمان اندیشان ویرا در تماس باشید.

 

 دانلود بروشور محصول

Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.