بازیابی کلمه عبور؟
 
  دوره آموزشي تفويض اختيار دانلود بروشور محصول

تفویض اختیار عبارتست از فرایند انتقال آگاهانه و هدفمند اختیارات و مسئولیت ها از فردی به فرد دیگر.

بررسی ها نشان داده است که بیش از 70 درصد فعالیت هایی را که مدیران انجام می دهند، می توانند به زیر دستان خود تفویض نمایند یا به عبارت دیگر، زیر دستان قادر به انجام دادن آنها هستند.

در هر سازمانی استعدادهای زیادی وجود دارد که در انتظار فرصت بروز هستند. هرچه تفویض اختیار و عدم تمرکز بیشتر باشد امکان بروز و بکار گرفتن این استعدادها بیشتر می شود. همچنین تفویض اختیار به مدیر کمک می کند تا تمام تلاش خود را صرف اموری کند که واقعاً اهمیت دارد. در خصوص اندیشه تفویض اختیار «پیتر دراکر» معتقد است که یک مدیر کارآمد باید امور را به گونه ای سازمان دهد که خودش فقط به موضوعات عمده بپردازد و بتواند نتایج درخشانی بوجود آورد و یک مدیر خوب باید نخست کارهایی را انجام دهد که در درجه اول اهمیت قرار دارد و بهتر است کارهای با اهمیت کمتر و اولویت پائین تر را به دیگران واگذار کند.

در این دوره علاوه بر مفاهیم و اصول تفویض اختیار، مهمترین دلایل شکست برنامه های تفویض اختیار که عمدتاً به انتخاب نادرست نفرات جهت واگذاری اختیارات و عدم تفهیم درست اختیارات و مسئولیت های تفویض شده مرتبط هستند، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.


 


برای کسب اطلاعات بیشتر، بروشور دوره را دانلود نموده و یا با شماره تلفن 22636128-021 تماس حاصل فرمائید

 
دانلود بروشور محصول

Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.