بازیابی کلمه عبور؟
 
  مجموعه كارگاه هاي آموزشي بسط و گسترش استراتژي به روش BSC دانلود بروشور محصول

ضرورت بسط و گسترش استراتژی به بدنه اجرایی سازمان

با انتخاب استراتژيها، سازمان منابع خود را در جهت تحقق اهداف کلان خود، تجهيز نموده و در قالب برنامههاي عملياتي، اقدامات و وظايف جاري کارکنان تعيين ميگردد. اما بر اساس آمار منتشر شده در شركتهاي «فورچون 500» تنها حدود 10% از استراتژيها در عمل محقق ميگردند و اين فاصله عميق ميان برنامههاي تدوين شده و دستاوردهاي عملي آن، در شركتهاي ايراني بيشتر است.

اغلب مدیران، طراحی برنامه استراتژیک را اتمام کار تلقی می­کنند، در حالیکه اجرای یک برنامه، به مراتب مشکل­تر از طراحی آن است. معمولاً کارکنان سازمان، در لابلاي كارهاي وظيفهاي ثابت و چالشهاي روزانه سردرگم ميشوند و ممكن است، جهت اهداف سازمان را گم كنند و بينش خود را نسبت به آن از دست بدهند.

بررسيها نشان ميدهد كه اشتباهات نسبتاً يكساني، منجر به شكست يا كاهش اثربخشي پروژه­های مدیریت استراتژيك شده است. از جمله مهمترین دلایل این امر می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:

·         عدم وجود تعريف واحدي از چشم انداز و ماموريت بین کارکنان و حتی مدیران

·         فقدان همسویی در اهداف استراتژیک

·         قابل فهم نبودن برنامه استراتژیک برای کارکنان و در نتیجه سردرگمی آنها در انجام وظایف خود

·           عدم شناخت تفاوت بین برنامه­ریزی اجرایی و هدفگذاری

·           عدم وجود مكانيزمهاي موثر برای ارزیابی  عملکرد سازمان

·           ...

ضعف سیستم­های ارزیابی عملکرد سازمان از یک­­سو و مشکلات پیاده سازی برنامه­های استراتژیک از سوی دیگر، منجر شد تا در اواخر قرن گذشته دیوید نورتون و روبرت کاپلان که از اساتید دانشکده بازرگانی هاروارد هستند، مدل کارت­های ارزیابی متوازن (Balanced Score Card) را ابداع نمایند. در این مدل برخلاف سایر مدل­های ارزیابی عملکرد، شاخص­های مالی در کنار سایر شاخص­های کلیدی عملکرد سازمان نظیر رضایت مشتریان، بهبود فرایندهای داخلی کسب و کار و رشد و یادگیری نیروهای انسانی انجام می­گیرد. چرا که شاخص­هاي مالي، براي انعكاس رخدادهاي گذشته مناسب هستند ولي در نشان دادن عوامل واقعي ارزش­آفرين سازمان­هاي امروزي، يعني دارايي­هاي نامشهود نظير دانش، قابليت كاركنان، شبكه­هاي اطلاعاتي و روابط با مشتريان، ناكافي و ناكارآمد هستند

مديران شركتهای استفاده کننده از این مدل، مهمترین نقش BSC را در هماهنگي منابع سازماني و تمركز بر پياده­سازي استراتژي و همچنین تسهیل درک استراتژی در لایه­های مختلف سازمان عنوان كردند.

 

روش ما

پیشنهاد این شرکت، اجرای فرایند کامل بسط و گسترش استراتژی با هدف استخراج نقشه استراتژی، اهداف، شاخص­ها و تارگت­های اصلی سازمان، طی مجموعه کارگاه­های آموزشی در دو سطح ابتدا برای کل سازمان و سپس یکی از واحدهای منتخب، می­باشد.

در این روش، دانش لازم نسبت به فرایند بسط و گسترش استراتژی در سازمان ایجاد شده و مدیران ارشد ضمن تهیه نقشه استراتژی­ کل سازمان و یکی از واحدهای منتخب شرکت قادر خواهند بود، این فرایند را بدون حضور مشاور در مورد سایر واحدها نیز بکار گیرند. همچنین صرفه­جویی زیادی در زمان و هزینه اجرای پروژه صورت می­گیرد.

 

سرفصل‌های دوره

-         ارزیابی عملکرد

-         چالش­های اجرای برنامه­های استراتژیک

-         بسط و گسترش استراتژی براساس مدل­های HK و BSC

-         شاخص­ها و اهداف مالی

-         شاخص­ها و اهداف سازمان از منظر مشتری

-         شاخص­ها و اهداف سازمان از منظر فرایندهای داخلی کسب و کار

-         شاخص­ها و اهداف سازمان از منظر رشد و یادگیری

-         طراحی نقشه استراتژی

-         ارزیابی استراتژی

 
دانلود بروشور محصول

Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.