بازیابی کلمه عبور؟
 
  خدمات مشاوره

مديريت استراتژيكمجموعه كارگاه هاي آموزشي برنامه ريزي استراتژيك

 دانلود بروشورآيا تا به حال از خود پرسيده ايد كه چرا بعضي از شركت هاي بزرگ و موفق، در مدت زمان كوتاهي با از دست دادن سهم بزرگي از بازار خود، به موقعيتي معمولي و حتي تأسفبار تنزل يافته اند و چرا برخي از شركت هاي كوچك و گمنام به يكباره به جايگاه ممتازي در صحنه رقابت بين المللي رسيده اند؟ چرا برخي از مؤسسات، نوسان هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي را به راحتي تحمل نموده و بر آنها غلبه مي كنند و در مقابل، برخي از سازمان ها طعم تلخ شكست را چشيده و از ادامه راه باز مي مانند؟

ادامه مطلب ...

مجموعه كارگاه هاي آموزشي بسط و گسترش استراتژي به روش BSC

 دانلود بروشوربا انتخاب استراتژي ها، سازمان منابع خود را در جهت تحقق اهداف کلان خود، تجهيز نموده و در قالب برنامه هاي عملياتي، اقدامات و وظايف جاري کارکنان تعيين مي گردد. اما بر اساس آمار منتشر شده در شركت هاي «فورچون 500» تنها حدود 10% از استراتژي ها در عمل محقق مي گردند و اين فاصله عميق ميان برنامه هاي تدوين شده و دستاوردهاي عملي آن، در شركت هاي ايراني بيشتر است.

ادامه مطلب ...

سازمان يادگيرنده

مجموعه كارگاه هاي آموزشي سازمان يادگيرنده

 دانلود بروشورسازمان ها در دنياي پرتلاطم امروز با تبيين اهداف استراتژيك و آرمان هاي خود، تلاش ميكنند كه با تغييرات پي درپي، رقابت پذيري خود را حفظ نمايند. اما آيا نيروهاي انساني آنها نيز آمادگي اين حجم تغيير و تحول را دارند؟ پاسخ اين سوال در اكثر قريب به اتفاق موارد منفي است. عموم انسانها به دلايل متعدد و مختلف، مقاومتي دروني در مقابل تغيير از خود نشان مي دهند. مطالعات انجام شده نشان ميدهد كه انسان ها تنها وقتي قدم در راه تغيير و تحول برميدارند كه فهم و درك روشني از دلايل تغيير داشته باشند.

ادامه مطلب ...

مديريت دانش و مستندسازي

مستندسازي اقدامات و تجربيات

 دانلود بروشورحفظ تجارب گذشته يكي از شروط اصلي دانايي است. مستندسازي از جمله اموري است كه منجر به روشن شدن وقايع گذشته مي‌شود. در زمانة ما كه تغيير و تحولات به خصوص در زمينه مديريت بسیار است و مديران بعد از مدت كوتاهي جابجا مي‌شوند،‌ مستندسازي اهميت بسياري پيدا مي‌كند. علاوه بر این، در دوران انجام هر پروژه، كارهاي بزرگي انجام مي‌شود، ولي به علت فشار زياد كاري، كسي آن را ثبت نمي‌كند و دیگران خبري از ظرافت‌ها و مشقات دوران اجرا ندارند. چه بسا موضوعات مهمي كه بعد از گذر زمان، از خاطره‌ها محو يا كم رنگ مي‌گردد و ارزش‌هاي بنياديني كه به فراموشي سپرده مي‌شود و اين هنر مستندسازي است كه با حوصله و دقت، به ثبت وقايع پرداخته و با طرح سوالات هوشمندانه، سعي در روشن سازي مجهولات و نقاط ابهام می‌نمايد.

ادامه مطلب ...

ايجاد تيم مستندسازي در سازمان

 دانلود بروشورسرمایه های دانشی، مزیت رقابتی سازمان های امروز هستند و ضروری است تا این سرمایه ها به خوبی مدیریت شود. میدانیم که دانش با تجزیه تحلیل و درک الگوهای بین اطلاعات به وجود میآید و اطلاعات نیز از طریق ایجاد ارتباط و سازماندهی داده ها. ولی معمولاً بسیاری از داده ها و اطلاعاتی که برای استخراج دانش به آنها نیازمندیم، یا به صورت اسناد پراکنده در سازمان وجود دارد و یا هیچ سندی برای آنها نبوده و تنها به صورت ضمنی در حافظه ی افراد سازمان موجود میباشد.

ادامه مطلب ...

پياده سازي نظام مستندسازي

 دانلود بروشوربر اساس گزارشات موسسه مطالعاتی و تحقیقاتی گارتنر، سازمانها به ازای هر یک از کارکنان خود، سالانه 4800 دلار به دلیل صرف زمان جستجو و یافتن مستندات، از دست می دهند. همچنین بر اساس آمار موسسه IDC سالانه 4.5% دانش سازمان ها به دلایل مختلفی از جمله خروج کارکنان از سازمان، عدم مدیریت صحیح اطلاعات و احتکار دانش توسط افراد مفقود میگردد. علاوه بر این با توجه به افزایش سرعت تولید دانش در جهان، 3.2% دانش سازمان ها نیز سالانه منسوخ و غیرقابل استفاده می گردد.

ادامه مطلب ...

آشكارسازي و اشتراك دانش از طريق پياده سازي WIKI سازماني

 دانلود بروشوراز دغدغه های اصلی مدیریت دانش، آشکارسازی و اشتراک دانش افراد است و در طول سال هایی که از عمر مدیریت دانش میگذرد، ابزارها و رویکردهای گوناگونی برای عملیاتی کردن آنها پیشنهاد شده و در بسیاری از سازمانها اجرا گردیده است. ولی مسئله ای که هنوز در میان است، اثربخشی نامطلوب پیاده سازی این ابزارها میباشد! به عبارت دیگر، پیاده سازی سیستم ها و بهره مندی از ابزارها، تضمینی بر ایجاد ارزش از دانش افراد سازمان نیست.

ادامه مطلب ...

استقرار نظام مدیریت دانش نسل جدید با رویکرد ایجاد Enterprise 2.0

 دانلود بروشوردر مدیریت دانش فرایندهای بسیاری همچون شناسایی دانش مورد نیاز سازمان، اکتساب دانش، بهره‌گیری از دانش، ارزیابی دانش و ... مورد توجه است که آشکارسازی و اشتراک دانش افراد از مهمترین آنها به شمار می‌رود. دلیل اهمیت این موارد از این بابت است که دانش تجربی که افراد در طی سال‌های خدمت خود در سازمان کسب نموده‌اند؛

ادامه مطلب ...

 

Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.